| vlad694 a întrebat:

Ce imi puteti spune de Facultatea de Informatica Iasi? Astept orice raspuns care ma poate ajuta.

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Am citit ca mate se face doar in primul semestru si in rest informatica...si eu as vrea sa intru acolo

| vlad694 explică (pentru Narcis2007):

Dar la admitere ce se da, sau doar cu diploma de bac?

| Narcis2007 a răspuns:

Trebuie sa dai si un test la mate sau la info care e 50% din media de admitere
■ 50% – nota test scris la Matematică sau Informatică ( la alegere). Programa pentru testul scris este cea de la proba scrisa la bacalaureat – filiera teoretica, profil real;
■ 25% – nota de la bacalaureat la Matematica sau Informatica, la alegere;
■ 25% – media generală de la bacalaureat.