| Kokolina a întrebat:

Ce imi puteti spune despre profilurile de liceu Stiinte ale naturii si despre Mate-info?

3 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

De obicei la real este mai greu, eu sunt la stiinte ale naturii si fac pe spatamana 4 ore de mate, 3 de fizica, 3 de chimie, 2 de biologie si 3 ore de romana(in a 9 ai 4 ore). In rest faci 2 ore engleza si franceza, 1 istorie, 1 geografie, 1 informatica, 2 de tic (seamana cu informatica), in a 9 mai faci si logica, atat la stiinte cat si la mate-info, insa este usoara.In cls a 10 va fi inlocuita de psihologie si antreprenoriala, materii usoare si ai doar 1 pe saptamana.Vei mai avea si 1 -2 ore de sport, o data la 2 saptamani muzica si desen... Mie mi se pare destul de greu la stiinte ale naturii, iti poti imagina ca la mate-info e si mai greu, ai mai multe ore de matematica si informatica.Mult succes in tot ceea ce faci!

| Narcis2007 a răspuns:

Mate info e cel mai greu profil, dar ai si cele mai multe posibilitati dupa ce termini liceul...stiintele naturii e tot un fel de mate info(ca dificultate), acum depinde ce vrei sa te faci tu cand termini liceul... daca vrei sa mergi pe medicina alege stiintele naturii dac a vrei altceva alege mate info

| piulita1112 a răspuns:

La stiinte e greu din proprie experienta dar la mate info nu stiu, dar si acolo e destul de greu