| Cherisheverything a întrebat:

Hey! Imi puteti spune si mie ce ore se fac mai exact la profilul stiinte ale naturii la liceu? happy Intre mate info sau stiinte ce ar trebui sa aleg? fundita!

Răspuns Câştigător
| Julienne a răspuns:

La stiinte principalele materii studiate sunt Biologie, Chimie, Fizica, Matematica
Teza dai la 2 din 3 (Chimie, Fizica, Biologie) + Matematica+Romana
3 ore de Fizica, 2 de chimie, 2 de biologie, geografie 1, istorie 1, sport 2 sau 1, depinde, engleza, franceza cate 2.
Informatica o ora, Tic 2, iar din clasa a 11a nu mai faci deloc informatica.
Este un profil avantajos pentru ca faci de toate.
Multa bafta!

9 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Stiinte ale naturii

| Petronela a răspuns:

Buna! Stiinte ale naturii

| dhraqull a răspuns:

La mate-info o sa faci informatica si matematica pana o sa-ti arzi creierii daca e intensiv.Deci alege mate -info doar daca esti innebunit dupa calculatoare si foarte bun la matematica.

| greenish a răspuns:

Pai depinde de ce obiecte iti plac tie mai mult.Profilul mate-info se bazeaza mai mult pe matematica si informatica, iar cel de stiinte ale naturii se bazeaza pe chimie si biologie happy Eu am absolvit liceul la profilul stiinte ale naturii si nu ma plang deloc.Chiar mi-a placut big grin Vezi si tu ce e mai bine pentru tine.Bafta!

| annyalexa a răspuns:

Daca le ai (in special) cu biologia, chimia mergi la stiinte. Daca iti place matematica, informatica (stiintele exacte ca sa zic asatongue) mergi la mate-info.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiinte faci 4 ore de mate(m2) 3 de fizica si 2 de biologie si dai teza la mate rom obligatoriu si dn cele trei 2 la alegere iar la mate-info faci mate m1 ceva mai greu

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Eu daca as fi in locul tau as alege mate info.

Pa, pa.

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Mate-info : e multa matematica, e chiar foarte multa. Parerea mea e sa alegi stiinte ale naturii :*

| roxz11 a răspuns:

Eu am ales mate-info
la stiinte ale naturi faci biologie, chimie, etc