| Alexandra_Léila_1999 a întrebat:

Ce inaltime trebuie sa ai pentru Academia de Politie? De asemenea,de unde iesi cu un salariu mai mare? De la jandarmi, frontiera sau de la Academie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inaltimea minima este de 1, 70 m pentru barbati si 1, 65 m pentru femei.
Salariu mai mare au ofiterii de politie.

| Alexandra_Léila_1999 explică (pentru Ioandelasal):

La penitenciar contează înălţimea? De asemenea, ce probe sunt la admitere? Mulţumesc!

| Alexandra_Léila_1999 explică (pentru Ioandelasal):

La penitenciar ce limită de înălţime este? De asemenea, ce probe sunt la admitere? Mulţumesc!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexandra_Léila_1999):

Inaltimea este aceeasi. Probele le gasesti in Admiterea 2017, de pe site-ul oficial al scolii.