| Ramo137 a întrebat:

Ce inseamna arte ambientale? arte plastice? si conservare-restaurare bunuri culturale? sunt niste specializari (meserii), ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| xPicPoc a răspuns:

Arte ambientale - amenajarea "camerelor" "caselor" etc arte plastice depinde pictura statui etc

| Ramo137 explică (pentru xPicPoc):

Nu prea inteleg sad

| xPicPoc a răspuns (pentru Ramo137):

La arte ambientale trebuie sa amenajezi camere pentru copii etc amenajezi localuri pentru nunti botezuri inmormantari (doamne fereste evident) laughing iar la arte plastice pictezi modelezi (statui din lut) (vase din lut) etc...