| Beatrice a întrebat:

Ce inseamna sa ai un Job?
Adica, ce pregatiri presupune, ce indatorii si atributii, ce avantaje si dezavantaje poate avea?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Job - in engleza serviciu, a muncii. Sa iti iei viata in propriile maini si sa te descurci, castigand bani angajandu-te ori facandu-ti o afacere proprie, avantaje pot fi destule de la financiar la a intra in contact cu diversi oameni, dezavantaje - sa nu ramai lefter, sa nu ai de castigat nimic de pe urma muncii tale.

2 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa lucrezi. In primul rand trebuie sa-ti asumi responsabilitati sa vrei sa faci asta si sa muncesti

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.