| xDicsii a întrebat:

Ce inseamna tehnician in agroturism, tehnician agromontan?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

*tehnician in agroturism -> se ocupa cu administrarea unei pensiuni sau ferme agroturistice
* tehnician agromontan -. se ocupa cu agricultura in zonele montane
Ambele, apar ca specializari in cadrul liceelor agricole dar, pe termen scurt si mediu, nu vad cum poti sa valorifici atestatul cu una sau alta din cele doua--- tehnician in agroturism ti-ar fi de un real folos daca ai intentia ca, in viitor, sa-ti deschizi propria ta afacere in domeniu--- cat despre "tehnician agromontan", cred ca vei ramane cu atestatul in buzunar(taranul de la munte, pentru cata agricultura se poate face pe munte, stie el mai bine ce si cum se face).

| greencity a răspuns:

Suna a taran si cioban