| Sawarekh a întrebat:

Ce joburi ar exista in care sa te ajute ca stii engleza?

Sa fie doar pe limba engleza.

Multumesc!

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Joburi sau aplicatii ca sa te ajute sa stii engleza?

| Sawarekh explică (pentru darrio2007):

Joburi in care sa iti folosesti abilitatiile in limba engleza.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sawarekh):

Traducător.

| Catrice a răspuns:

Gunoier in Angliahee hee

| MrNuggets a răspuns (pentru Catrice):

Foarte amuzanta ești, dar nu la fel de amuzanta precum glumita părinților tăi când au uitat să folosească durex și ai apărut tu

| Catrice a răspuns (pentru MrNuggets):

Mai bine decât sa fii o gluma...ups, te-am dat de golhee hee

| Sawarekh explică (pentru Catrice):

Are dreptate, faci umbra aiurea daca vi aici sa dai comentarii inutile si cu asta iti pierzi timpul.

| Catrice a răspuns (pentru Sawarekh):

Altu care nu știe ce e munca da' predera sa stea pe ajutor social...

| Sawarekh explică (pentru Catrice):

Si tu ce faci? pierzi timpul.
Eu macar pun intrbeari, nu comentez ca tine inutil.

| Catrice a răspuns (pentru Sawarekh):

Se numește concediu. Nu ca tu ai știi din moment ce creierul tău are vacanta 24/24

| Sawarekh explică (pentru Catrice):

Tu doar critici, e clar ca ai frustrari si trebuie sa-ti gasesti ceva util de facut.

| Catrice a răspuns (pentru Sawarekh):

Da,ma frustrează copiii de pe TPU care se dau mari zmei

| Sawarekh explică (pentru Catrice):

Ce ma dau mare zmeu ba? ca am pus o intrebare?

| StoicAnalysis a răspuns:

In inginerie, translator englez-roman, si cam in orice functie ce trece de manager sef in sus.

| Sistemulxxl a răspuns:

Programare de exemplu.

| newaccountbye a răspuns:

Exista multe joburi care necesita cunoasterea limbii engleze, inclusiv:

1. Profesor de limba engleza - aceasta este o cariera evidenta pentru cei care stiu engleza. Poti preda in scoli, colegii sau universitati, sau poti oferi lectii private.

2. Traducator - daca stii limba engleza, poti lucra ca traducator pentru companii, guverne sau organizatii internationale.

3. Specialist in relatii cu clientii - multe companii internationale angajeaza specialisti in relatii cu clientii care sa ofere suport in limba engleza.

4. Jurnalist - daca iti place sa scrii, poti lucra ca jurnalist pentru publicatii in limba engleza.

5. Agent de turism - daca stii engleza, poti lucra ca agent de turism pentru a ajuta turistii sa planuiasca vacante si sa obtina informatii despre destinatii internationale.