| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Ce meserii poți face dupa ce termini facultatea de sociologie? Cati ani durează facultatea de sociologie?

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

3, profesor de sociologie

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Facultatea dureaza 3 ani de zile dar avand in vedere ca in Romania multi tineri nu isi gasesc de lucru in domeniul in care au facut facultatea poti lucra aproape oriunde avand studii superioare.
Te poti angaja la diverse firme, poti avea un job de birou, nu prea conteaza drept ce poti lucra atata timp cat ai studii superioare, ceva sigur ti se va ivi in cale. In plus, la facultate vei beneficia de consiliere in cariera, acolo ti se vor prezenta optiunile din domeniul sociologiei si posturile pe care le poti ocupa.