| LittleKId a întrebat:

Ce orar e la o clasa de filologie? Dar filologie bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Eu sunt la filologie bilingv engleză, clasa a9-a. Îţi dau orarul:
Luni: Mate, Engleza GR, Fizică, Română, Sport, Religie, Desen.
Marţi: English Culture And Civilization, Mate, Logică, Română, Engleză OP, Muzică.
Miercuri: Biologie, Engleză GR, Chimie, Geogra, Română, Germană.
Joi: Istorie, Engleză GR, Latină, Geogra, TIC, TIC
Vineri: Engleză OP, Germană, Fizică, Română, Istorie, Logică.

2 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

4 ore romana
2 ore istorie
2 ore geografie
1 ora latina
2 ore logica
2 ore de sport
1 ora de desen
1 ora de muzica
1 ora de fizica
1 ora de chimie
1 ora de TIC
3-4-5 ore de engleza
2 ore de franceza
Asa e orar in mare, sa spunem, dar nu e nimic sigur.
Totusi la filologie se fac foarte mult limbile straine (engleza, franceza si chiar latina), plus ca se face multa romana.
Pe an ce trece, se reduce matematica si ajungi in ultimii ani sa fie doar optionala, atunci se pune accent pe partea cu limbile.
Este bine, pentru ca apoi, nu cred ca vei avea de dat Bacul din mate.

| LittleKId explică:

Multumesc pentru raspunsuri !