| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de job urile de sezon la Constanta? Știe cineva dacă se da tot salariul pe care îl scrie in anunt? Iar cu cazarea cum e?

5 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

De ani de zile este un barbat care pune anunturi cu job de sezon la Constanta, pentru a prostii fete tinere sa ajunga la el...E un abuzator sexual.
Dar pe langa respectivul, pot fi si alte anunturi...Pot fi tepe sau nu, dar eu cred ca sunt tepe... Sunt o gramada de oameni in Constanta, de ce ar fi nevoie de altii din alte judete?
Iti poti gasi job de sezon si la tine in localitate.

| Ninii293948 a răspuns (pentru Sophieka):

Știi cine e tipul? Stau într-un oras mic unde abia se gasesc job uri. Am văzut ca sunt unele anunțuri unde se oferă și cazare dar nu știu dacă sunt serioși.

| Sophieka a răspuns (pentru Ninii293948):

Nu, nu il cunosc personal. A incercat sa ma fenteze cu ani in urma, eu la randul meu cautandu-mi job-uri de sezon fiindca eram minora.
Sa iti gasesti in localitatea ta sau in prejur...Nu pe la Constanta sau pe mai nu stiu unde. Daca nu, mai bine deloc, decat sa te duci si sa nu mai fi de gasit.

| Ninii293948 a răspuns (pentru Sophieka):

Ce jeg. Voiam sa zic de localul unde e tipul asta. Constanta e aproape de orașul in care stau eu și având in vedere ca e sezonul, ma gandeam la ideea asta pentru ca știu ca și salariile sunt mai mari dar.

| Sophieka a răspuns (pentru Ninii293948):

Daca in anunt este specificat localul unde se cauta angajati, poti merge la interviu insotita de cineva, preferabil un barbat...Altfel, mai bine nu.
Insa gandeste-te ca daca salariul este bun si se ofera si cazare, nici nu mai avea motiv sa puna anunt pe net...ca avea cereri de angajare destule, sau avea angajati disponibili din anii precedenti.