| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de notar?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o profesie frumoasa si destul de banoasa, dar destul de grea si de raspundere. Este greu sa ajungi notar, trebuie sa fii un bun jurist si sa inveti apoi mai tot timpul, legislatia se schimba destul de des.

| DeathOfDreams a răspuns:

Câștigi bine.
Mai ales dacă lucrezi și pentru altcineva, gen separat.
Trebuie doar să-ți placă.

| justadream94 a răspuns:

Faina meseria, dar prea multi notari.

| CurcubeuRozDelia a răspuns:

Ce intrebare! Logic ca este o meserie excelenta asta imi doresc eu sa devin pentru ca pe un singur act iei 200 de lei si pe luna vine cam 60.000 lei pe care ii primesti tu, dar daca lucrezi pentru altcineva vei lua in jur de 30.000 de lei pe luna sau cel mult 35.000 de lei pe luna! Este sfatul meu happy, dar daca te inclini spre partea asta de acte poti sa devi si contabila si asta este o meserie geniala!

| raluk27 a răspuns (pentru CurcubeuRozDelia):

Continua sa visezi la sumele astea laughing