| AvriMarian a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de fizica de la Magurele? Vreau cat mai multe detalii

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ce vrei sa stii (desi lucrurile s-au schimbat mult, de cand am absolvit eu)?

| AvriMarian explică (pentru JackR):

In primul rand m-ar interesa posibilitatile de a lucra dupa in cercetare, atat optiunile din Romania, cat si daca este greu sa pleci in strainatate (daca inveti bine, chiar te pasioneaza domeniul, dar nu esti tocmai un geniu)
Despre colectiv mi-ar mai placea sa aflu...Am vazut ca sunt medi mici la admitere ( +bac), desi examenul este chiar usor, deci ma gandesc putin ce nivel au cei care aplica acolo. ( desigur; sunt si cateva medii f mari, dar ma refer majoritar)
Si in general cat mai multe despre cum este in timpul facultatii, cum sunt profesorii. Daca esti implicat si dornic sa afli cat mai multe ar exista sanse sa te ia uneori pe la diferitele proiecte pe care le au ei? Ma refer asa, doar sa vezi modul in care lucreaza.