| andy123 a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de jurist?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o profesie frumoasa dar destul de grea, bineinteles daca vrei sa fii un jurist bun, indiferent ce functie o sa ocupi. Am in vedere faptul ca legislatia se schimba destul de des si de masiv si ca trebuie sa inveti mereu. Numai bine!

| eu1893 a răspuns:

Este o meserie grea, dar foarte frumoasa. Trebuie in primul rand sa fi o persoana calma si puternica. Mult success happy. PS: Tot spre drept ma orientez si eu happy mai am un an de liceu si apoi... FACULTATEEE