| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Politehnica? este greu sa faci fata?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este încă o facultate căutată!
Este destul de grea, dar dacă îți place poți trece cu brio examenele.
P.s.: dacă alții au reușit, tu de ce nu poți?
Succes pe mai departe, deci poți!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Politehnica este grea, poate de aceea sunt si putine persoane care merg in acea directie si au si mare cautare specialistii dupa terminarea facultatii, mai ales prin straintate, ca la noi nu se mai produce nimic sa se mai caute ceva... sad Pe vremuri circula o butada legat de Poli, cum ca "pana-n anul 3 primii 5 sunt mai grei" laughing Nu e chiar suficient sa vrei, trebuie sa si poti, sa poti intelege si asimila ceea ce studiezi, sa ai o gandire tehnica, altfel e un chin infernal. Si sa termini facultatea cu 5 dat de mila de profi, sa nu stii nimic cand termini clar nu poti face fata job-ului si e mai mare chinul. Deci daca te pasioneaza domeniul, stii deja lucruri si intelegi usor despre ce este vorba mergi cu curaj, altfel sa pici din luna in mijlocul automaticii e doar pierdere de vreme. Succes!

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

E destul de grea. La Automatica si calculatoare vreau si eu.

| NDC12 a răspuns:

Daca tu esti sigur/a pe tine ca poti, parerea noastra nu conteaza, daca nu esti gandeste-te bine inainte, si ia singur/a o decizie, poate pentru unii nu este greu, dar pentru altii este.

| Ronald0 a răspuns:

Depinde ce facultate din politehnica alegi! la ce te-ai orientat?

| anonim_4396 explică (pentru Ronald0):

Automatica

| Ronald0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc persoane care au terminat automatica si nici una din ele nu a spus altceva decat ca a fost foarte greu! Cu adevarat automatica este o facultate grea. Sa ai bafta si sa fii pregatit! big grin