| MihaiFl a întrebat:

Ce produs credeți că ar putea aduce profit, dacă l-am cumpăra de pe Amazon și l-am vinde aici în România, online?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Nu, de pe Amazon, NU
pe Amazon sunt mai scumpe ca in Romania, si te mai costa si transportul
iti trebuie un furnizor foarte ieftin ca sa faci profit, si din pacate asa ceva e greu de gasit, si nu te uita la AliExpress, Wish, etc. pentru ca pentru orice peste 45eu care nu vine din UE trebuie platita vama

PS Amazon face shipping din UE... au depozite in diverse tari UE, insa nu poti sa iei orice produs, chestii care nu se vand in UE ori nu vin, ori sunt scumpe de te ustura la ficati

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ceva ce nu se gaseste in Romania dar este foarte folosit. Si mai ales ieftin. Dar nu merita sa te axezi pe un singur fel

| Werrich a răspuns:

De ce nu iei de pe AliExpress cum face ShipGratis.ro si Joom?

| Nilsson a răspuns:

Dacă exista un astfel de produs, se vindea până acum.
Și oricum, dacă aș sti ce produs se vinde bine, mi-aș deschide eu afacerea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefoane Samsung Galaxy cu procesor Qualcomm Snapdragon. big grin

| ValentinGabi a răspuns:

Păi produse ar fi general telefoane, ceasuri, haine...etc

| random1620 a răspuns:

A cumpara de pe amazon online si a vinde in Romania tot online nu are logica. Decat daca produl ar fi mai ieftin si/sau transportul