| mariusck a întrebat:

Ce profesii poti urma dupa terminarea liceului economi la unul dintre profilele comert si turism si alimentatie, idei de profesii! fuda!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Specializările ( calificările ) sunt următoarele :
"Tehnician în turism
Tehnician în hotelarie
Tehnician în activitaţi de comerţ
Tehnician în gastronomie
Organizator banqueting" - vezi pag. 2 din Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Deci, te poţi angaja în acele domenii...

Toate cele bune.

| Ciobiii a răspuns:

Pai, am o verisoara care a terminat Liceul Economic "Maria Teiuleanu" Pitesti, si acum este la facultatea TCM la fara plata si raspunsul la intrebarea ta esti : inginer, inginer proiectant... meserii foarte cautate si bine platite.