| CLaludiu1234 a întrebat:

Am sunat și am stabilit sa merg mâine la un interviu intre orele 7 si 11 dimineata sa fiu acolo, dar problema e ca eu m-am cam răzgândit fiindca ajung prea tarziu acasa, dupa 11 seara si asta ar insemna stres pentru mama mea, nu pot suna omul decât mâine dimineata între 7 și 11, e bine daca merg la interviu și refuz politicos sa ma angajez sau sa sun omul dimineața sau sa-i spun am găsit alt post? Ce alte sfaturi îmi puteți da?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pur si simplu nu te mai duci.

| cfrtobias a răspuns:

Nu puteai suna ieri sau inainte sau azi?

| CLaludiu1234 explică (pentru cfrtobias):

Azi am sunat și spus omul sa merg mâine pentru interviu între orele 7 și 11 cand vreau eu, dar pe anunt nu erau informații despre program sau adresa, pentru mine nu e o problema, dar mama e stresată din cauza ca dacă m-ar angaja as ajunge după 11 noaptea posibil chiar 12 și nu vreau sa-i fac rău mai ales ca are și cu tensiunea

| CLaludiu1234 explică (pentru cfrtobias):

As vrea sa merg la interviu și sa îl refuz acolo, dar e mai bine cred ca sa îl sun dimineața devreme sa ii spun ca mi-am găsit alt post, poate omul are alte treburi și nu rămâne la magazin

| sweetys a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai mai mult de 18 poate ar trebui sa iti regandesti si reirganizezi viata. Asta suna a intrebare de copil de 12-13 ani

| 1234568807 a răspuns:

Atunci cauta altceva

| CLaludiu1234 explică (pentru 1234568807):

Problema e ca am stabilit deja sa ne întâlnim dimineața, cu condiția sa îl sun înainte sa plec de acasă, să vad dacă nu e plecat de la mazgin, și sa nu duc degeaba, dar nu îl pot suna decât între 7 și 11 dimineața, dar e ok dacă ma duc la interviu și refuz acolo, nu sa îl mai sun dimineata sa ii spun ca nu mai ne întâlnim?

| 1234568807 a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Bineinteles ca poti, te poti razgandii oricand

| LisaJulie a răspuns:

Suna omul dimineata si spune politicos ca ai gasit alt post

| CLaludiu1234 explică (pentru LisaJulie):

Da evident ca il pot suna dimineata, la interviu nu e ok sa îl refuz?

| LisaJulie a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Se poate rezolva mai repede la telefon

| CLaludiu1234 explică (pentru LisaJulie):

Nu am fost la multe interviuri la viata mea, decât la vreo 2 sau 3 acum mai multi ani, și de aceea te întreb, nu vreau sa ma fac de ras In fata lui omul acela

| LisaJulie a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Dupa parerea mea cel mai bine este sa lucrezi pentru tine, sa iti faci o afacere si sa fi propriul tau angajat!

| CLaludiu1234 explică (pentru LisaJulie):

Singura problema e ca tura 2 e între 3 și 10 seara, și la alor mei nu prea le convine, si asta ma afecteaza, fiindca stau cu ei in casa, dar acest lucru nu se poate negocia, programul e program

| CLaludiu1234 explică (pentru LisaJulie):

E un job care se potriveste cu criteriile mele, in afara de programul de 2 schimburi.Ar fi minunat pentru mine, dar imposibil sa ma bage intr-un singur schimb, nu pot întreba asa ceva la interviu, ca va spune nu va convine căutați alt post

| Andreimac a răspuns:

Sună-l dimineață și spune-i că nu mai vrei jobu