| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Ce profil e mai indicat daca vreau sa devin avocat : filologie sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele sunt la fel de bune. Numai bine!

12 răspunsuri:
| DrunkenRat a răspuns:

Filologie happy Ai nevoie de o exprimare perfecta pentru meseria ta. happy Cand am fost la ultimul proces am vazut cum un psiholog se chinuia sa isi sustina cauza si avocatul lui a spus tot numai intr-o fraza simpla. M-a uimit total.

| UbexFlo a răspuns:

Stiinte sociale pentru ca faci mai multa istorie si ai nevoie pentru Drept

| Danyelusha a răspuns:

Buna! Si eu imi doresc sa ma fac avocat. si m-am interesat un pic si pentru specializatre pentru avocatura ar fi indicat profilul teoretic pe uman. Nu stiu sigur dar asa mi-a zis profesoara de civica si mi-a mai zis inca o persoana.
Sper ca ti-am fost de ajutor winking

| Danyelusha a răspuns:

Buna! Si eu imi doresc sa ma fac avocat. si m-am interesat un pic si pentru specializatre pentru avocatura ar fi indicat profilul teoretic pe uman. Nu stiu sigur dar asa mi-a zis profesoara de civica si mi-a mai zis inca o persoana.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| emabrumareanu29 a răspuns:

Buna. iti propun un job. reprezentant/coordonator la giada rome sau ladys.daca te intereseaza,id-ul meu este ema_brumareanu@yahoo.com si iti pot da mai multe detalii.

| ღClauuღ a răspuns:

Filologie

| DoDo a răspuns:

.Pai noi nu putem raspund ela aceasta intrebare concret depinde la ce te pricepi mai bine. Acum eu nu stiu ce sa aleg pot spune oricare dintre ele.Ca sa ai una dintre aceste cariere trebuie sa inveti foarte mult.Iit urez mult Succex!:* Funda?

| Rose3 a răspuns:

Filologie

| Amoniac a răspuns:

Eu cred ca profilul mai indicat este Filologie

| Andra10 a răspuns:

Stiinte sociale happy.

| Biolup a răspuns:

Filologie in avocatura sunt necesare foarte mult limbile straine

| dragutza14 a răspuns:

Stiinte sociale