| AlinDuma2001 a întrebat:

Ce profil sa aleg intre mate-info (teze la info si chimie) sau stintele naturii(teze la bio si chimie) la care credeti ca e mai usor?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde la ce esti tu mai bun.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Depinde de abilitatile tale. Unora li se pare usoara matematica. happy

| GoldandSilver a răspuns:

Depinde, daca iti place mate si info, du-te la mate-info, daca iti place bio si chimia, du-te la stiinte ale naturii. Fizica se face la acelasi nivel, indiferent daca esti la mate-info sau stiinte( 3h/sapt). Mie personal, imi place la stiinte ale naturii, nu suport informatica si nu cred ca as face fata la mate-info. Succes!

| Ana9999 a răspuns:

Profilul trebuie sa ti-l alegi tu in functie de ce materii iti plac. La mate-info se face multa matematica, informatica si fizica, la stiinte ale naturii se face multa biologie si chimie, iar tezele (pe langa romana si matematica) sunt 2 materii la alegere intre biologie, chimie si fizica (cred ca la mate-info ai de ales intre informatica, chimie si fizica). Daca ar fi sa spun din punctul meu de vedere care e cel mai usor, as zice ca la stiinte ale naturii e un pic mai usor la bac, pentru ca dai matematica M2, deci nu atat de grea cum e la mate-info, in timp ce romana sau biologia sunt la fel la ambele. Dar evident ca trebuie sa nu te gandesti doar la bac, ci si la timpul pe care il vei petrece 4 ani acolo si care trebuie sa treaca facand ceva care chiar iti place.