| Sprike a întrebat:

Buna TPU puppy dog eyes big grin.
Sunt clasa a VIII-A, si deja ma gandesc la ce profil as vrea sa ma
duc, trebuie sa mentionez ca nu sunt bazat pe stintele fixe ( mate / chimie / fizica ), deci la astea, sunt varza, nu am ce cauta la ele, d-aia nu ma duc la mate-info, pentru ca acolo as fi fost doar o leguma.
Ce profil imi recomandati cu matematica / fizica / chimie mai usoara? Stinte sociale sau stiintele ale naturii O_O?
Nu as vrea sa ma duc pe filologie, pentru ca acolo este prea usor, si nici nu mi-ar placea, nu ar mai avea nici un farmec, deci, daca nu sunt bazat pe stinte fixe (dar stiu, nu sunt prost gramada), unde mi-ati recomanda sa ma duc?
Stinte sociale sau Stinte ale naturii?
Multam :3.

Răspuns Câştigător
| bettysk8 a răspuns:

Stiinte ale naturii fac multe ore de bio, fizica, mate si parca si chimie. eu iti recomand profilul de socio- este un profil mai usor ca celelalte ( teoretice bineinteles) si dai teza la : romana, engleza, stiinte umane (depinde de an, ex : logica, sociologie) si istorie/geografie. Ar mai fi si cel economic, insa despre acesta nu pot sa iti dau multe detalii... eu zic sa iti asculti inima si sa descoperi inspre ce te inclini si ce ai vrea sa faci dupa aceea

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, preferabil să alegi un liceu cu specializarea de "Ştiinţe sociale" happy
La "Ştiinţe ale Naturii" se face mai multă Matematică şi dai BAC-ul la Mate...

Toate cele bune.