| anisoara96 a întrebat:

Ce sa fac ca sa am iarasi inspiratie? Vreau sa scriu o nuvela de drama si nu ma pot concentra, si nici subiectul nu-l pot gasi. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Laura46 a răspuns:

Nu trebuie sa te inspiri de pe net.Atunci care mai e satsfactia ta? nu sunt de acord cu pers care copiaza idei de pe net.nu mai are valoare si originalitatea creatia.Trebuie neaparat sa scrii acum? Vei vedea ca la mom potrivit vei vedea un film,sau vei auzi o intamplare, o poveste a unui om interesanta, sau chiar vei visa ceva.o sa iti vina inspiratia de unde nu te astepti.Nu forta pentru ca atunci cand vrei cu tot dinadinsul sa scrii si tu nu ai nimic in cap iasa totul fortat si prost

2 răspunsuri:
| MG4Life a răspuns:

Eu de obicei cand raman fara inspiratie ies in natura, si acolo gasesc tot ce am nevoie

| LoveÈℓa a răspuns:

Ca sa scrii o nuvela(roman orice altceva) iti trebuie in primul rand Talent si Inspiratie.Inspiratia o poti gasi oriunde in jurul tau dar daca nu ai Talent nu o poti folosi, efectiv nu exista.Cum a spus si MG4Life natura este cea mai buna sursa de inspiratie si de fapt singura.