| nosferatu15 a întrebat:

Ce salariu ia un profesor de romana? Difera oare de celelate materii? Dar un invatator sau educator? funda...

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Matusa mea e profesoara de mate si ia vreo 1200 de lei. La inceput iei cam 600-700, iar cu timpul ( cu cat capeti vechime ), poate ajunge pe la 1200, poate chiar 1500 ( numai ca trebuie sa ai si gradele date ). Nu difera, ideea e alta: ca profesor de romana, ai sansa sa faci meditatii, de vreme ce romana e materie si de Evaluare Nationala si de Bac. Ca invatator si educator, ma indoiesc ca salariul depaseste 800 de lei.

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Depinde de grad
pentru inceput salariile sunt de 6-7 mil pentru catedra intrega
daca are si dirigentie mai ia 100 ron in plus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1000 lei.winking

| Alexxaaa a răspuns:

750 lei