| Anonimulllllllll a întrebat:

Ce salariu primesti ca invatator (clasele 1-4)?

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru limba romana: apasati tasta 1. Pentru informatii despre SALARIU: intrebati la Directia de munca.winking tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. 1600-1700, este același salariu că și postul de educator.

| Fancyuiop a răspuns:

Dacă te referi la învățător - simplu, în primii ani, când e suplinitor primește în jur de 1500-1900 lei, după ce își dă definitivatul și gradele salariul crește mai mult. Dacă însă are facultate și e profesor -învățământ primar ( e diferență) remunerarea e mai mare. Funda?

| Anonimulllllllll explică:

Prietene,ți se pare ceva incorect la cuvântul "salariu"? Sau ce vrei sa exprimi?