| MihaiTheBest481 a întrebat:

Ce scoala trebuie urmata pentru a deveni Paramedic ISU (Adica paramedicii care sunt coordonati de pompieri)? Trebuie urmata Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila cumva? Sau e nevoie doar de Facultate de Medicina si un curs? Si inca ceva, eu vreau detalii despre cum sa devii Paramedic ISU, nu de la Salvital

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te angajezi ca voluntar SMURD. Poti sa faci un curs de prim-ajutor in prealabil. In timp te poti angaja dupa un alt curs.