| Anonim12t a întrebat:

Ce sport de contact are mai putina interactiune cu loviturile in fata, mma sau box?

4 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Judo si Jiu Jitsu

| mODIN a răspuns (pentru mODIN):

Scuze, n-am citit bine intrebarea! MMA, clar

| SuNaM a răspuns:

Pai de aia sunt sporturi de contact. Pentru ca folosesti lovituri. Pe langa stomac si alte zone, se foloseste foarte des si fata...N-ai cum fara wtf. Box-ul este baza si MMA insemna mixed martial arts( practic ai de toate). La box dai doar cu pumnii. La MMA dai si cu pumnii, si cu picioarele, cu genunchii, cu coatele, cam cu orice. Asa ca mult succes sa gasesti sporturi de contact fara lovituri la fata ca nu exista.

| alex779988 a răspuns:

Toate sunt cu lovituri in gura..nu prea va inteleg pe voi astia care va credeti smecheri ca va duceti sa faceti box sau alte sporturi de astea de contact..vere sportu ala de contact inseamna nimic daca tu il faci cu scopu de a te lua in clanta cu unii pe strada, sau sa pari smecher in fata pasaricilor..Ca intr-o zi vine unu si pana dai tu ti-a tras bucata direct in falca si esti deja pa pa.Mai bine ai face ceva util cu viata ta.Sa faci un sport de contact doar asa de dragu de-a-l face il faci degeaba.Macar daca l-ai face cu scopu de a face performanta.