| anonim_4396 a întrebat:

Ce țară ar fi mai potrivită pentru emigrare? doar țări din Europa, exclus Statele Unite sau Asia.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce vrei. Sunt tari bune pentru studii, tari in care se cauta meseriasi, tari in care se cauta agricultori, tari care vor sa creasca populatia, tari care vor sa inchida granitele (UK).
Nu pot sa te trimit in Africa, sa lucrezi ca inginer pentru francezi, daca tu iti doresti sa fumezi iarba si sa lucrezi la bordel (Olanda).

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cica cele nordice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Olanda, Austria, Germania

sau daca vrei la gramada cu romanasii culegatori de capsuni

Spania, Italia, uk

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Si vrei sa zici ca in Germania si Olanda nu sunt romani?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt, dar in tarile nordice nu iti pot manifesta trasaturile latine

| relian a răspuns:

Nu prea ai de ales, cate tari mai sunt in Europa care nu-s membre UE? Deci in tarile astea membre cred ca poti locui fara probleme.Alte tari din europa nu au programe de emigrare deci nu poti emigra.De fapt sunt foarte putini tari in lume care au astfel de programe.Cand spui vreau sa emigrez cam asta inseamna, sa depui o cerere de emigrare in o tara anume, dara tara aia trebuie sa aiba si ea un program de genul asta, altfel nu vad cum ai emigra.Deci sa te stabilesti intr-o tara care nu este membra UE nu stiu daca exista ceva batut in cuie sa spui da depun o cerere,trec X luni sau ani si dupa gata is acolo. Poti sa stai intr-o tara destui ani si daca depui o cerere de cetatenie sa nu-ti aprobe. Poti depunde astfel de cereri de cetatenie dara din cate cred trebuie sa fi petrecut ceva ani buni in acea tara,sa ai nu stiu ce activitati pe acolo, ceva de genul asta, nu te accepta nimeni asa hai ca am venit si eu la voi laughing
Cand spui emigrare aia nu inseamna studii, nu inseamna contract de munca si alte povesti de genul asta, aia presupune mutarea in acea tara definitiv, urmata de obtinerea cetateniei acelei tari.