| deliaalexandra a întrebat:

Ce trebuie completat intru-n cv european in engleza ca nu stiu ce sa scriu la professional experience, function si name of employer

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Daca inti pe europass nu trebuie decat sa completezi rubricile.
daca nu stii engleza, cred ca nu ar trebui sa iti faci CV in engleza.

professional experience este titlul categoriei pentru experienta ta profesionala... in mod evident.

function se refera la functia ocupata de tine,
iar name of employer este numele angajatorului (a firmei care te-a angajat.
daca nu ai experienta profesionala nu scrii nimic.