| Alexandra_Boian_1996 a întrebat:

Cei care ati fost la administratie publica, v-a fost greu sa va gasiti un loc de munca? Este ceva ce v-a ajutat?

Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Administratie publica? Adica vrei sa lucrezi in institutiile publice? Cam asta ar fi directia. Eu nu te-as sfatui. Salariile bugetarilor sunt foarte mici, iar un post bine platit se obtine pe pile, ca doar stim in ce tara traim. Stiu astea pentru ca am un prieten apropiat care a terminat de ani buni administratie publica si a facut si drept. Merge mereu la concursuri pentru diferite posturi si ramane dezamagit pentru ca sunt date de dinainte. Daca te incanta ideea sa lucrezi pe 1000lei pe luna, posturi sunt destule. Gandeste-te bine inainte. Succes!