| Someonee a întrebat:

Cetatenie ungureasca! Deci m-am mutat in Italia in urma cu 3 ani si ceva. Faza e ca nu prea-mi place cum merge tarisoara asta si dupa ce termin liceul vreau sa ma duc in alta tara, Germania de ex sau Elvetia sau Marea Britanie. Nu vreau sa raman cu cetatenie romana pentru ca, sincer sa fiu mi-ar fi rusine sa merg in MB deoarece tiganii ne-au distrus reputatia. Intrebare: Cat dureaza sa-mi fac cetatenie maghiara, e neaparat sa stiu ungureasca? (am 19 ani rezidenta in It. bine-nteles, barbat)

2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Prietenii mei n-au nicio problema in Marea Britanie si au cetatenie romana. happy Ungaria ofera cetatenie la oricine, trebuie sa stii maghiara si ceva intrebari de cultura generala. Au unele avantaje la pasaport, pentru Statele Unite dar in rest nu vad de ce ti-ai lua.

| razvyskate a răspuns:

Dar ar trebui sa stii unguresca. Si nu dureaza mult sa iti faci cetatenia. Daca stii sa raspunzi la ce te intreaba si daca ai toate cerintele. Fundda?