| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cine a terminat scoala postliceeala si-a gasit serviciu fara Bacalaureat?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Post liceeala in general e NUMAI cu o anumita calificare
deci intrebarea e cat de usor iti gasesti job in calificarea respectiva

si, NU, habar nu am nici macar vag, la ce calificare ar trebui sa te duci ca sa iti gasesti job, usor
incearca sa gasesti pe internet si sa dai telefon la "fortele de munca" si sa intrebiwinking

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi in general depinde de ce loc de muncă alegi, dacă nu ai o calificare, nu te ajută diploma de bacalaureat, deși se pune ca studii superioare. Dar pe mine nu m-a ajutat cu nimic diploma de bacalaureat. Pur și simplu mi-am gasit job-ul pe care mi l-am dorit, am aplicat, am făcut training-ul si lucrez și azi, după 2 ani, e un job stabil și nu mă pot plânge nici de salariu.