| anonim_4396 a întrebat:

Ati terminat careva ceva scoli in strainatate apoi v-ati reintors in tara( Romania) pentru a continua studiile? Daca da, ce fel de scoala a-ti terminat si daca a fost greu cu echivalarea la Bucuresti si daca a durat mult. Eu as vrea sa stiu daca ce am facut eu in Austria e echivalent cu Bacul de la noi din tara, si mi-e teama ca nu e aceeasi chestie si v-a trebuii sa recuperez vreo 2 ani de liceu straight face. Eu am terminat Handelsschule aici, si ma intrebam oare ce reprezinta scoala postliceeala la noi.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cred ca va trebui sa recuperezi ceva. Si asta nici nu e rau. Cred ca si tie ti-ar conveni sa te pui putin de acord cu gramatica, de exemplu. Daca te uiti mai sus, ai scris "a-ti terminat" in loc de "ati terminat"; ai scris "v-a trebuii" in loc de "va trebui". Nu iti zic asta ca un repros, ci ca sa realizezi ca e bine sa recuperezi anumite lucruri.
O seara buna!

| carmenatyla5689 a răspuns (pentru sabin89):

Da de asta sunt sigura... doar ca nu asta e ideea. Dar iti multumesc pentru observare happy