| publicname a întrebat:

Cine este la liceu la arhitectura? Dati-mi niste sfaturi ca sa fiu printre cei mai buni din clasa la arhitectura big grin

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Inveti...lucrezi...inveti...lucrezi. Fa schite si proiecte din ce in ce mai complicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata mea este la Liceu in primul an la sectia arhitectura in Constanta, se fac ceva cursuri de pregatire pentru facultatea de arhitectura la Bucuresti? Din ce an de liceu?

| traumatizaNtu a răspuns:

Nu conteaza asa mult liceul de arhitectura in profesia de arhitect. Eu vin de la mate-info intensiv info si nu am avut probleme ca n-am fost la clasa sau liceu de arhitectura. Sunt putine licee de arhitectura in Romania la care se face treaba. Ia-l ca pe un pas pregatitor pentru facultate, deseneaza, deseneaza, deseneaza, sa dai clasa cand dai admitere, sa intri la buget. Dupa aia trage tare ca sa ai proiecte bune in facultate, sa te dezvolti cat mai mult, sa cresti un stil propriu, ca dupa sa nu ajungi ca 80% desenator.

| CDelia a răspuns:

Trebuie sa inveti mult si sa te tii de treabahappy..nu e de glumit cu arhitecturabig grinn-as dori sa stau intr-o cladire proiectata de tine si sa ma trezesc intr-o zi ca o sa-mi pice tavanul in caplaughing
Bafta