| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti?
Sa intri la un liceu mai prost dar sa fii printre cei mai buni de acolo sau sa intrii la un liceu mai bun sa fii cel mai prost de acolo si abia sa treci clasa?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Intrebarea ta m-a facut sa ma gandesc la un citat, care zicea asa: "Daca esti cea mai desteapta persoana dintr-o camera. esti in camera nepotrivita." Eu sunt de acord cu punctul asta de vedere, anturajul te poate trage in sus sau in jos, in functie de alegerea pe care o faci. Desigur ca ai ce invata din orice experienta, dar sincer e mai bine sa fii inconjurat de oameni prea destepti decat alternativa, adica oameni prea 'prosti'.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

A doua varianta. Macar ai o provocare pe care o poti depasi, asa daca esti cel mai bun dintr-un liceu mai slab cotat, mai ai vreo satisfactie? In acest caz, nu vei sti daca te-ai fi descurcat la un alt regim.Eu cred ca ar trebui sa inerci sa intri la un liceu bun si daca nu te vei descurca vei lua deciziile in cunostiinta de cauza.
Accepta provocarile, nu fugi de ele, altfel nu va disparea niciodata ideea 'oare m-as fi descurcat acolo? '.

| FratelePetarda a răspuns:

Mai bine cel mai prost dintre cei mai buni