| Elisaa7 a întrebat:

Cine imi poate spune la facultatea de litere engleza principal romana secundar, la lb romana ce fel de gramatica faci? adica e grea? ca mie frica ca nu o sa fac fata?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Toata gramatica. Absolut tot + probleme controversate de la diferiti autori. Nu e grea deloc. Important e sa-ti placă. Se face Stilistică, LRC (Limba romană contemporana) Sociolingvistica, lingvistică etc.A! Nu scapi de Latină!
Cand ai probleme la gramatică, întreabă-mă. Te ajut cu orice explicatie.

| Elisaa7 explică (pentru floresdemayo):

Sti eu am dat la engleza romana si nah engleza imi place tare dar la romana nu sunt ff buna si mi-e frica ca nu o sa fac fata, mai ales ca multi mi-au zis ca nu o sa fac fata ca e ffoarte greu. si sunt cam descurajata

| floresdemayo a răspuns (pentru Elisaa7):

Nu crede tot ce auzi.Va fi o plăcere, o joacă! Nu intra in panică, asteaptă si-ai să vezi cât e de frumoasă.

| Elisaa7 explică (pentru floresdemayo):

Da,spui asta fiind o eleva de nota 10?

| Elisaa7 explică:

Super,dar nah sper sa fie bine.multumesc orcum...litere e ceea ce imi doresc dar asa sunt de descurajata ca nu o sa fac fata

Răspuns utilizator avertizat