| hilkevici a întrebat:

Colegiul tehnic de comunicatii Nicolae Vasilescu Karpen:va rog opinii de inauntru,detalii,sugestii... orice, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DixieP a răspuns:

Din Bacau? Acolo a invatat fratele meu si este super misto liceul. Daca nu ma insel, este cel mai bine dotat cu laboratoare si obiecte pentru studiu. Cred ca din punctul asta de vedere, e cel mai bun liceu din Bacau. Profesorii puneau accentul destul de mult pe carte si trebuia sa traga tare pentru un 8-9, in timp ce unii de la Vranceanu luau lejer 10 (ca mna, prestigiul liceului). Cel mai bine pentru tine ar fi sa arati ca esti un copil care isi da interesul, sa inveti din primele saptamani si sa ai activitate la ore. Desigur, depinde mult si de profesorii pe care ii ai, dar daca arati ca stii de ce ai venit acolo vei fi luata drept copil bun si daca uneori mai gresesti, te vor pasui. Cam asa se intampla si la celelalte licee mai bune.
Despre camin, ce pot sa zic, era a doua varianta a mea laughing. E super fain. Ai o camera destul de spatioasa, din cate stiu stati cate vreo 5-6, aveti baie pentru fiecare camera (ceea ce e un lucru super bun, tinand cont ca unele licee au o baie pentru intreg palierul ). Cand fusese frate-miu (acum vreo 6 ani), nu aveau frigider in camera, insa este posibil sa fii adus in ultimii ani.
Poate vor mai fii influente negative, dar nu trebuie sa le bagi in seama, tu trebuie sa fii pe treaba ta si sa iti alegi prieteni pe placul tau. Nu iti da nimeni bataie daca n-ai haine scumpe. Oricum vor fii multi copii de bani gata si foarte cacaciosi, cu nasul pe sus, dar incearca sa nu le dai atentie si sa nu te cobori la nivelul lor. Fii pe treaba ta si o sa iti mearga bine! big grin

| hilkevici explică (pentru DixieP):

Mulțumesc mult, foarte util!

| DixieP a răspuns (pentru hilkevici):

Cu placere si mult succes! Poate ne intalnim prin oras, tot boboaca sunt si eu happy

| hilkevici explică (pentru DixieP):

Cum te gasesc pe Facebook?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Droguri, iti iei bataie daca n-ai haine de cel putin 10mil, e naspa rau.