| astertix09 a întrebat:

Corel Draw vs. Illustrator. Ce preferi sa folosesti dintre cele doua? Care este functia cea mai utila pe care o are unul dintre ele si nu o are celalalt?

1 răspuns:
| CAsToReL a răspuns:

Corel Draw esti mai profi, Illustrator este mai pentru incepatori are o interfata putin mai shiny si prietenoasa. In realitate multe poti face cam acelasi lucru cu amandoua insa eu am descoperit ca atunci cand incerc sa fac lucri mai complexe e mult mai usor si intuitiv si logic COREL-ul decat Illustrator-ul care are niste functii mult mai ascunse si twisted si nu arangaje asa cum te-ai astepta. Pt mine Illustrator-ul este ca si cum te-ai scarpina cu mana stanga la urechea dreapta.