| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se ocupa farmacistii in laborator sau in farmaciile din spitale? Care este diferenta de salariu dintre cei care au rezidentiatul si cei care nu il au? Ce rol are farmacistul in controlul calitatii medicamentelor?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce rol are farmacistul in controlul calitatii medicamentelor?
Nu are. Acesta se face de către o instituție specializată.

| Iote a răspuns:

In laborator, pot sa si prepare medicamente.
Daca nu ai rezidentiatul, din informatiile mele ramai un simplu vanzator la tejgheaua farmaciei. Cu salarul aferent vanzatorului.