| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste medicul care se ocupa doar de analize in laborator? Stiti cumva ce salariu are? Funda pentru cel mai detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
| blaugranu a răspuns:

Medica medicina de laborator.acu depinde unde lucreaza, de cand lucreaza si cum lucreaza. daca lucreaza la stat si e la primii pasi ca medic specialist(nu ca rezident) undeva pana in 1500 lei, dar cu timpu, acumuland experienta si vechime, poti ajunge la 2000 si cv(depinde si cat de "avut" e spitalu). daca lucreaza in domeniu privat si clinica e de renume, poti ajunge si la 4000-5000 RON.ti-am zis, doar depinde de loc

| AditzaAditsssa a răspuns (pentru blaugranu):

Stii cumva si ce studii are? mai exact.

| blaugranu a răspuns (pentru AditzaAditsssa):

Facultatea de medicina generala 6 ani

| SunnyDay88 a răspuns (pentru AditzaAditsssa):

Faci medicina 6 ani si poti fi medic laborant.
ori faci sc. postliceala sau colegiul de asistente si te faci asistent laborant.
sarariile sunt frumusele dar... nu visa ca ai sa te imbogatesti.

| Ion976 a răspuns (pentru blaugranu):

Apai fără supărare da sa nu mai zic ca un osapar la mc castiga 1500 lei. Mi se pare un salariu de **** sincer pentru un medic ( ca medic, asistenta tot ii mic foarte mic )

| Ion976 a răspuns (pentru blaugranu):

Și se mai întreabă lumea de ce pleacă medicii oare în ate tari? Sa faci 6 ani de medicina pe 1500-2000 lei... mizerie și bataie de joc

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Medic de laborator/laborant.

daca ai propriul cabinet de analize se castiga bine, daca lucrezi in spital din cate stiu eu ai un spor de periculozitate la salariu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Laborant se numeste.
http://jooble.com.ro/search-munc%C4%83-ro/kw-laborant-chimist
Te pup!

| blaugranu a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai ce am scris mai sus ce inseamna laborant.si laborantu chimist deja e altceva, nu mai e medic

| hummmer a răspuns:

Laborant? Şi salariul e in funcţie de laborator, privat/de stat, clienţi, etc.

| rikimaru95 a răspuns:

Se numeste laborant. Salariul depinde.(privat/stat)...

| blaugranu a răspuns (pentru rikimaru95):

LABORÁNT, -Ă, laboranți, -te, s. m. și f. Persoană cu pregătire medie, specializată în experiențe și lucrări (mai simple) de laborator... medicul are studii superioare