| conrob a întrebat:

Cum devii mai destept? citind carti? daca invat la materii precum romana, engleza, matematica si acestea pot ajuta? si daca faci teste psihologice?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cititul ajuta foarte mult.
Invatatul unei limbi noi ajuta foarte mult.

| Darr1u5 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere privesti, dar normal, ca numai citind poti acumula cunostinte.

Eu te indemn, sa inveti matematica (cam ea sta la baza intelepciunii sa zic asa), fizica si informatica.

| Jurca_Beni_1999 a răspuns:

Este foarte bine sa citesti carti! Dar pentru a sti mai multe iti recomand Triviador Romania este o aplicatie si iti pune tot felul de intrebari. Eu am invatat foarte multe pentru cultura generala. Aplicatia o poti gasi pe Google play.

| Jurca_Beni_1999 a răspuns:

Sau o poti gasi pe magazin play!