| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ajunge administrator de bloc? Ce studii/calificari sunt necesare?

4 răspunsuri:
| funnymantm a răspuns:

Pei iti trebuie 3 facultati si un doctorat... fi serios/serioasa, administratorul de bloc este ales de comunitatea respectiva care fac un vot si se preda la primarie. gasesti formulare la primarie sau pe netwinking
(Poate gresesc, dar eu asa stiu happy )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Trebuie sa faci un curs de administrator la Primarie.
Acolo si trebuie sa te adresezi pentru intocmirea dosarului de inscriere.
Succes.
Pa, pa.

| elena21 a răspuns:

Se face un curs organizat de catre Primarie sau Federatia Asociatiilor de Locatari din fiecare oras/municipiu (dupa caz), dupa care se sustine un examen la Primarie. In urma promovarii acestuia se obtine un atestat de administrator de bloc.