| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot ajunge sa profesez în viitor terapia alternativa numita biorezonanta? Cum și unde trebuie sa inveti/sa te formezi in domeniu? Mi-am cumpărat un aparat de biorezonanta deja pentru început și pentru începători.Trebuie sa îmi vina din China.
Îmi doresc sa fiu consultant de biorezonanta în viata asta în viitor deci dar nu știu unde și cum trebuie sacma pregătesc pentru asta pentru ca în România nu știu daxa exista scoli sau cursuri de asa ceva.Cineva îmi poate da mai multe detalii despre practicarea buorezonantei?

2 răspunsuri:
| DarknLight a răspuns:

Aparat de biorezonanță?!
Pe bune?!
Chiar există așa ceva?! happy
Tocmai când spuneam că nu mai există nimic să mă surprindă laughing) sau șocheze. laughing)
Încă deci mai sunt lucruri noi despre lume de aflat.
Deci cu ce se mănâncă acest aparat și acest domeniu?! happy

| AvalohAlyn explică (pentru DarknLight):

Biorezonanta e o metodă de diagnostic, care foloseşte un instrument sensibil la rezonanţa magnetică a câmpului energetic uman si undele transmise de biocampurile organelor tale au o anumită frecvenţă şi amplitudine.
Un asemenea aparat poate face interpretarea, undelor tale radiante, iar softul aparatului in functie de varsta si sex, emite un diagnostic sau propune cel mai adecvat tratament.
Nu este toxic, nu este radiant, neiinvaziva si totul confortabil, fara dureri cu rezultatele pe LOC.