| anonim_4396 a întrebat:

Cum poți sa iți găsești mai ușor de munca dacă nu ai experiența într-un anumit domeniu?
Care sunt cele mai bune locuri de munca de început pentru o persoana fără studia superioare?

4 răspunsuri:
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Cauta o slujba unde nuvse cere experienta, greu dar gssesti, macar ca vanzatoare la un magazin si intre timp. faci niste cursuri pentru invatarea unei meserii, de exemplu manechiurista, pedichiurista, coafeza, frizerita smd.
Iar in timp poate ai sansa sa ti continui si scoala sa faci studi superioare?

| laurentiavl a răspuns:

Cauta pe internet ''locuri de munca fara studii superioare''.
Cel mai bine este sa incepi intr-o companie mica, apoi cand vei avea stajul vei aplica intruna mai mare.

| MULLER96 a răspuns:

Daca nai experienta in domeniu atunci e putin mai greau sa gasesti de lucru si chiar sa fi angajata. Cel mai bine e sa cunosti un domeniu atucni sanse cresc sa faci cursuri sau sa inveti domeniu singura cum multi fac in IT invata baza programari si lucreaza chiar de acasa fara a pleca la service pe proiecte clientilor ce iti arunca banii pe card asa multi lucreaza si bani buni. Dar daca IT nutii pe plac atunci o sa fie mult mai greu. Dar multi il invata ca e cel mai de profit lucru poate sa nu-ti placa dar il invata pentru doar castiga bani.

| False_Alexandra_1988 a răspuns:

Ajutor ospatar, ajutor bucatar sunt foarte multe locuri libere