| 4evergentleman a întrebat:

Cum procedezi ca și casier când un client plătește și cu card și cu cash? M-am cam încurcat un client azi sincer dar nu m-au învățat acest lucru șefii,e prima dată când m-am comfruntat cu o situație penibilă, am avut noroc că la cealaltă casa m-a ajutat o colega!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci daca te a ajutat o colega, știi deja cum se face nu?

| 4evergentleman explică (pentru suntserios):

Nu dar o întreb când încep lucru marți happy eram pe graba că tot veneau clienți, am pus întrebarea asta că vreau sa impresionez adică poate e cineva care lucra ca și casier și să îmi spună pașii, mi se pare că prima dată cash-ul se ia în calcul apoi cu cardul daca vrea să plătească și ci cardul și cu cash-ul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te-a ajutat, ce mai vrei de la noi?

| 4evergentleman explică (pentru sadrian46):

Nu îți dă cu părerea aiurea daca nu oferi un sfat util, nu îți convine întrebarea dai skeep și aia e!

| sadrian46 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Tu așa să faci. Pe mine mă lași.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu am fost o data in ipostaza clientului din aceasta situatie.Nu aveam destul pe card, asa ca am platit cateva produse cu cardul, iar restul cash.M-am simtit penibil, dar casiera a fost extrem de draguta si a zis ca se intampla des asa, nu-i nicio problema.

| 4evergentleman explică (pentru dullcat):

E irelevant răspunsul tău, eu întrebam in calitate de angajat nu de client eu nu îmi permit să nu știu șefii nu mi au spus de acest lucru le-a lipsit