| Krystina0xd a întrebat:

Cum vi se pare meseria de arhitect? Da'ti'mi mai multe pareri : E grea? Dar e o meserie placuta? Se castiga bani seriosi? etc...Credeti ca merita?

5 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

E grea, normal, altfel nu mai faceai 5-6 ani sau cat se face (doar licenta) Daca iti place asa ceva e placuta (in special daca o arzi bine cu desenu si imaginatia) dar daca esti punkemon d-ala care se duce acolo ca "vai doamna sa vada lumea kas artyst" posibil sa dai de greu.

Bani seriosi castiga dar nu toti laughing. Ca daca eu vreau sa-mi fac o casa nu angajez un arhitect care abia a terminat ci unu cu experienta. Daca merita? Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o amica care are un baiat la facultatea de arhitectura. In primul rand inti trebuie o buna viziune a spatiului, imaginatie, creativitate si totusi realism. Desen tehnic la greu, rabdare si muuulte formule si cifre in cap. In al 2-lea rand iti trebuie o gramada de bani si un profesor universitar care sa te invete tot felul de "smecherii" ale meseriei si sa aiba cunostinte in domeniu ca sa te "plaseze" cand termini (pentru a invata si practic ceea ce trebuie sa faci). Fara cunostinte care "sa te sustina" esti mort.

| only me a răspuns:

Eu spun ca da.laughing chiar se merita.

| only me a răspuns:

Eu spun ca da.laughing chiar se merita. chiar daca e greu

| 0Hey0 a răspuns:

E o meserie super,se castiga bani, nu esti nici stresat, faci cea ce i-ti palce din meseria asta, eu cred ca meriat dar trebuie sa ai imaginatie