| smek3r a întrebat:

Pentru ce motive ați refuza un job?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

-lipsa de curatenie in incintawinking
-daca seful imediat ierahic este un idiot si as sti asta dinainte
-nu in ultimul rand "munca" multa si prost platita
cred ca ar mai fi si alte motive dar actual doar acestea imi vin in minte

| RAY a răspuns:

Vreau sa lucrez doar singur sau cu un coleg german

| dullcat a răspuns:

Salariu prost care nu imi permite sa traiesc decent, adica la finalul lunii sa ramana dupa facturi si mancare inclusiv ceva pentru mine, daca doresc sa imi cumpar o haina, o carte sau sa merg la un teatru, program flexibil, care de obicei se traduce in angajatii care trebuie sa stea peste program sau care sunt chemati aiurea in weekend etc. si lipsa conditiilor de siguranta in exploatare.

| J0B0MAT a răspuns:

Salariu, program, sarcinile care îmi revin ori alte practici care nu mi se par potrivite mie.

| gabicoo a răspuns:

Pentru că este non-binar.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Sau pentru că nu poți lucra iarna la bustul gol.

| gabicoo a răspuns:

Întrebarea ta este de genul:
- Vasilică ți-a plăcut ciorba?
- Nu!
- De ce?
- Pentru că este urâtă!

| VoidEternal a răspuns:

Nu as refuza un job decât dacă aș avea unul mai bun.

| mODIN a răspuns:

- Mediu de lucru haotic
- Sarcini si instructiuni ambigue
- Lipsa posibilitatilor de promovare si evolutie in cariera
- Sub nici o forma nu mai accept vrajeala cu "salariul tau la inceput va fi doar zyx in perioada de proba, dar mai incolo vei avea posibilitatea de a ajunge pana la xyz"
- Daca cei care tin interviul nu-mi pot da raspunsuri specifice la intrebari

| LisaJulie a răspuns:

Unul mai bun și cu un șef mai înțelegător

| ALM2000RO a răspuns:

Nu m-aș angaja niciodată pentru nimic în lume.

| Madaxo97 a răspuns:

As refuza clasica ofertă de "munca multa, bani putini", daca tot e munca multa, sa fie si banii pe măsură. Daca mai sunt si condiții proaste, gen frig, mizerie, gălăgie, sa mai adăuge si la salariu. Sau oferta "salariu atractiv", care de fapt înseamnă minimul pe economie