| anonim_4396 a întrebat:

Cunoaste cineva vreo persoana care este dispecer la vreo firma de transport persoane (doar persoane, nu marfuri)? Ma intereseaza si pe mine cat de solicitant e job-ul acesta. Am citit pe forumuri doar despre dispeceri la firma de transport marfa, insa ma gandesc ca sunt ceva diferente majore - sau nu chiar asa majore. Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de firma, de numarul de comenzi, de programul de lucru, dar - in special - de caietul de sarcini a postului.
Sa fii dispecer la o firma de taximetrie intr-un oras mic, e jucarie, dar intr-un oras mare poate fi nebunie.

| AFR81 a răspuns:

Am eu o cunostinta care e dispecer pentru o firma de transport de la noi din oras. Sta de dimineata cam de pe la 8 (masinile incep sa plece de la 4:30) pana seara in jurul orei 20. Lucreaza o zi cu o zi. Nu face altceva decat sa ia banii de la soferi si sa numere oamenii din masina. E destul de lejer si de placut, dupa parerea mea.

| AnthonyWhite a răspuns:

Depinde
salariu bun - foarte solicitant ( adica nu faci fata )

salariu ...hm hm... nu prea