| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Curând intru în clasa a 12-a.O dată cu asta încep întrebările legate de viitorul meu,la ce materie vreau să dau Bacalaureatul,la ce facultate vreau să intru.La proba a treia,proba la alegere a profilului și specializării am de ales între Geografie,Psihologie,Logică și argumentare,Filozofie, Economie.Cu excepția Geografiei celelalte materii le fac cu acelaș profesor. Logică am făcut în clasa a 9-a, Psihologie în clasa a 10-a, Economie am făcut anul ăsta și Filozofia la anul și presupun că o să îmi placă foarte tare.Mă bate gândul să dau Bacalaureatul la Filozofie.Mai sunt pe aici elevi\ foști elevi de la liceele de profil Uman? Sunt nehotărâtà și oscilez

Răspuns Câştigător
| amaadina a răspuns:

Alege cu cea mai mare incredere Logica. Este chiar foarte simplu sa iei nota mare la bac. La Filosofie este foarte mult de citit, la Logica totul este logic. Eu anul asta am dat Bac-ul si mi s-a parut foarte usor proba la Logica. La istorie sa ai mare, mare grija. Multa bafta! happy

3 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

Mi s-a parut foarte usoara*

| j1NNNx a răspuns:

Fa ce-ti place tie, degeaba iti sugeram noi idei, daca tie nu-ti place sau nu poti face fata. Gandeste-te bine. Asta nu e ceva de intrebat, e ceva de gandit.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru j1NNNx):

Știu,m-am uitat pe niște variante de subiecte, nu știu ce să zic