| Girboiuflorentina a întrebat:

Dacă am dat 2 examene, unul pentru farmacie si altul pentru medicina, la rezultatele din etapa 1 am fost respinsă la medicina și admisă la farmacie. In etapa a 2a la fel am rămas ADMIS la farmacie buget., iar la rezultatele finale m-au admis la medicina dentară la taxă și m-au respins la farmacie. Acum aș întreba oare aș avea posibilitatea de a alege unde vreau să rămân?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca finalmente ai fost respinsa la farmacie ti-a mai ramas numai medicina dentara, asa ca n-ai ce alege.

| Girboiuflorentina explică (pentru Ioandelasal):

Păi dacă până acum am fost admisă la farmacie buget și am notă din examen de admis, și ieri după ce s-au retras din dosare și s-au schimbat listele m-au trecut de la farmacie la dentară, mă gândesc că dacă am notă de buget la farmacie si locuri sunt de ce să u mă lase la buget?

| Girboiuflorentina explică:

As mentiona c ca vreau să rămân la farmacie si nu știu dacă pot să refuz locul de la medicina dentară

| Ioandelasal a răspuns (pentru Girboiuflorentina):

Chiar nu te inteleg. Chiar tu spuneai, in intrebare, ca ai fost respinsa la farmacie. Revezi-ti intrebarea si expune situatia reala.