| rapidist a întrebat:

Daca am luat definitivatul cu cat imi va creste salarul

2 răspunsuri:
| DenisaAbdn a răspuns:

Daca ai luat definitivatul in invatamant, profesor fiind, scrii "salarul" si nu folosesti semne de punctuatie, e trist.
Ce bine ar fi ca gradele in invatamant sa fie acordate si salariile majorate si in functie de capacitatea profesorilor de a relationa afectiv cu elevii, de capacitatea profesorilor de a preda intr-un mod cat mai original care sa le capteze atentia si interesul, dupa modul in care explica si se fac intelesi. Atunci sa vedem pretentii salariale.

| tabittha a răspuns:

Buna! Cu foarte de fapt mult prea putin din pacate. Acum 2 ani eu am avut o crestere de doar 5 Ron la salar pentru def.